· Symbole Narodowe
Flaga Buddendorfu
Flaga państwowa jest złożona z trzech poziomych pasów: górny i dolny pas w ciemnoniebieskich barwach, zaś pas środkowy z bieli. Flaga przyjęła proporcję 2:3
Przeważające na fladze barwy ciemnoniebieskie są symbolem siły, nienaruszalności i jedności całego królestwa, zaś barwa biała symbolizuje jego czystość, niewinność a także spokój i harmonię. Flaga państwowa w odróżnieniu od innych symboli narodowych jest bardzo prosta i minimalistyczna. Została zaprojektowania z myślą o prostocie w przekazywaniu jej znaczenia, a także by była prosta do odrysowania czy zastosowania, np. podczas szczytów międzynarodowych czy innych wydarzeń. Prostota i minimalizm flagi państwowej może również sugerować jej innowacyjność.
Herb Buddendorfu
Herb Buddendorfu jest złożony z bogatych elementów zdobiących, m.in bogato zdobiona korona królewska, symbolizująca monarchię, władzę i suwerenność państwa, w centrum można dostrzec herb szlachecki buddendorfianów (Herb Królewski), na którym widnieje purpurowy lew rampant w tarczy, symolizujący odwagę, siłę, dumę i lojalności wobec narodu. Bardzo charakterystycznym dopełnieniem są bliźniacze jednorożce podtrzymujące tarcze. Ich znaczenie bywa postrzegane różnorodnie, bardzo często przyjmuje się, że mają one charakter mityczny, lecz przez wielu są także uznawane za symbol jedności królestwa, które współtworzą dwie połączone w buddendorfian dynastię. Nie można zapomnieć o dwóch chorągwiach, które są charakterystyczne dla ułożenia flag (przyjmuje się, że flaga rodziny królewskiej zawsze ustawiana jest po lewej stronie, zaś po prawej flaga państwowa). Flaga po lewej to flaga królewska, będąca jednocześnie symbolem całej dynastii buddendorfianów, symbolizuję ich władzę i znaczenie w królestwie. Flaga po prawej to flaga państwowa królestwa. Bardzo ciekawym dopełnieniem jest także czerwony lew z berłem, oraz otaczający nad nim napis ''Buddendorf" co dodatkowo wzmacnia symbolikę całego herbu i jego potęgę.
Flaga Królewska
Flaga królewska (nazywana też flagą buddendorfian) złożona jest z purpurowego lwa stojącego na tylnych łapach (tzw. lew w pozycji „rampant”) zlokalizowany w samym w centrum flagi, co przede wszystkim symbolizuję ogromną siłę, odwagę, królewskość i potęgę władzy monarszej. Ponadto gramatura purpurowego lwa szczególnie nadaje symbolikę prestiżu, luksusu i wielkiego majestatu, a otaczająca go barwa złota tylko to podkreśla, i nadaje jeszcze większego bogactwa całej symbolice. Zielone liście fleur-de-lis dodatkowo dopełniają cały wystrój flagi, i symbolizują m.in nadzieję, radość, czystość, a także honor i lojalność.
Flaga królewska wyróżnia się ogromną symboliką i znaczeniem, podkreślając nie tylko ogromną siłę, bogactwo, majestat czy władzę monarchy, ale także jej oddanie wobec narodu, z czystością i sumieniem. Flaga królewska podobnie jak flaga państwowa przyjęła proporcję 2:3
Herb Buddendorfian (Herb królewski)
Herb Buddendorfian, nazywany także herbem królewskim (obecnie występuje i jest częścią herbu Buddendorfu) składa się z centralnie umieszczonego purpurowego lwa stojącego na tylnych łapach (tzw. lew w pozycji „rampant”) na złotym tle, co symbolizuję m.in walkę, siłę, odwagę, a także dumę i lojalność jaką rodzina królewska poświęciła i poświęca dla narodu i całego królestwa. Co ciekawe Herb Królewski początkowo miał zostać jednocześnie herbem królestwa i reprezentować minimalizm w symbolice (podobnie jak flaga państwowa), lecz bardzo szybko wycofano się z tego pomysłu, ponieważ m.in nie spodobał się on samemu Królowi, który chciał zachowania i przywrócenia starej i tradycyjnej i bogatej koncepcji Herbu Buddendorfu, ponadto wielu mieszkańcom koncepcja użycia herbu minimalistycznego kojarzyła się z tym, że podobny używany był w czasach gdy Buddendorf nie był niepodległy, a zależny od federacji Baltii, co przez wielu mogłoby być interpretowane, że buddendorf posiada nadal pewne formy zależności.
Obecnie Herb buddendorfian nie pełni już aż takiej ważnej roli, najczęściej używany jest jako tarcza, gdyż tradycyjny herb byłby zbyt skomplikowany. Ponadto dynastia buddendorfian w swoim użyciu symbolicznym coraz częściej zastępuje herb królewski, na oficjalny herb państwowy, który jest bogaty i przepełniony wieloma elementami zdobiącymi, a także zawiera w środku ten sam herb królewski. Ta koncepcja sprawia, że o wiele bardziej atrakcyjne wydaje się używanie tradycyjnego i bogatego herbu państwowego nawet przez samą rodzinę, ponieważ m.in herb państwowy zawiera już ten sam tradycyjny herb Buddendorfian, co dodatkowo wzbudza poczucie, że używanie samego herbu rodzinnego, bez żadnych ozdób wydaje się bezsensowne, w dodatku, że nie zawiera on zbyt wielu elementów i jest bardzo prosty w wykonaniu.